Kontakt kulturskolans personal

Om du vill komma i kontakt med Kulturskolan om du har frågor eller idéer kan du kontakta oss på 0920-45 30 00 eller

Kulturskolechef och verksamhetsstöd

Maria Bergenudd, chef Kulturskolan

maria.bergenudd@skol.lulea.se


Åsa Gustafsson, ledningsstöd, webmaster, systemadministratör Speedadmin

asa.gustafsson@skol.lulea.se


Anette Lidström, kostym och scenografi

anette.lidstrom@skol.lulea.se


Joakim Hellgren, Skapande Skolasamordnare, lektor i musik

joakim.hellgren@skol.lulea.se


Gösta Gustafsson, PUST, samordnare arrangemang

gosta.gustafsson@skol.lulea.se


Sam Brismo, elevrådssamordnare och VFU-samordnare estetiska ämnen

sam.brismo@skol.lulea.se


Dag Lindberg, scenkonstansvarig

dag.lindberg@skol.lulea.se

Kontaktpersoner för våra ämnen

Dans

Hållbarhet

Musik

Det finns en skolansvarig på varje skola. De skolansvariga är också musiklärare.

Media

Förskolan

Annika Lomgren, skolansvarig förskolan

annika.lomgren@skol.lulea.se

Grundsärskolan och gymnasiesärskolan

Anne Bredefeldt, skolansvarig Grundsärskolan och Gymnasiesärskolan

anne.bredefeldt@skol.lulea.se

Gymnasieskolan

Åsa Gustafsson, skolansvarig gymnasiet

asa.gustafsson@skol.lulea.se

Grundskolan skolansvariga

Alviksskolan

Antnässkolan

Avanskolan

Benzeliusskolan

Bergskolan

Björkskataskolan

Borgmästarskolan

Boskataskolan

Ersnässkolan

Furuparkskolan

Hedskolan

Hertsöskolan

Klöverträskskolan

Kråkbergsskolan

Mandaskolan

Mariebergsskolan

Maria Sjöstedt, maria.sjostedt@skol.lulea.se

Montessoriskolan

Munkebergsskolan

Måttsundsskolan

Norrskenets friskola

Nya Läroverket Bergnäset

Nya Läroverket Bergviken

Ormbergsskolan

Persöskolan

Porsöskolan

Residensskolan

Rutviksskolan

Patrik Östholm, patrik.ostholm@skol.lulea.se

Råneskolan

Stadsöskolan

Sunderbyskolan

Svedjeskolan

Tallkronanskolan

Tunaskolan

Ängskolan

Öhemskolan

Örnässkolan

Östra skolan

Senast publicerad: 2020-09-17Senast uppdaterad: 2020-09-17
Dela denna sida: